Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności Jak wyłączyć cookies? Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Wypożyczanie książek z Czytelni KsiążekBiblioteka Główna umożliwia wypożyczanie na zewnątrz publikacji udostępnianych w Czytelni Książek.

Z usługi tej mogą korzystać pracownicy i doktoranci UEP, zapisani do Wypożyczalni i posiadający aktywne konto czytelnika.

Wypożyczane są tylko pozycje wydane po 1950 roku z następujących kolekcji:

Nazwa kolekcjiSymbol przy sygnaturze
Czytelnia Książek: Księgozbiór podstawowy (obejmujący książki w wolnym dostępie i magazynach)
Czytelnia Książek : Księgozbiór TowaroznawczyT
Czytelnia Książek : Księgozbiór Gospodarka TurystycznaGT, GT2
Czytelnia Książek : Księgozbiór MBA fMBA f
Czytelnia Książek : Multimedia - KsiążkiMm
Czytelnia Książek : Księgozbiór profesorskiP

Wypożyczyć książkę z Czytelni Książek można po wcześniejszym zamówieniu lub rezerwacji (jeśli książka jest już wypożyczona) drogą elektroniczną (przez internet: poprzez katalog online BG UEP lub za pośrednictwem poczty elektronicznej).

W katalogu online BG UEP przy egzemplarzach książek, które mogą być zamawiane lub rezerwowane znajduje się przycisk "Zamów/Zarezerwuj."Po kliknięciu na przycisk "Zamów/Zarezerwuj" system poprosi o zalogowanie się na swoje konto (o ile użytkownik nie zrobił tego wcześniej) i potwierdzenie zamówienia lub rezerwacji.

Zamówić można publikację, gdy jest na miejscu i ma status: dostępny.

Zarezerwować można publikację, gdy jest wypożyczona z Czytelni przez innego użytkownika (ma status: wypożyczony lub wypożyczony przez pracownika UEP).

Wszystkie wypożyczenia realizowane są w następnym dniu po złożeniu zamówienia.

Zamówione pozycje należy odbierać i zwracać w Wypożyczalni. Dowodem wypożyczenia książki jest jej zarejestrowanie w elektronicznym systemie wypożyczeń na koncie czytelnika.

Przygotowana do odbioru książka oczekuje na użytkownika 3 dni w Wypożyczalni. Po tym czasie jest zwracana do Czytelni Książek.


Pracownicy UEP - zasady wypożyczeń z Czytelni Książek
Status użytkownikaIlość wypożyczeńOkres wypożyczeńMożliwość przedłużenia
elektronicznie*osobiście**
Pracownik naukowo - dydaktyczny UEP2030 dnitaktak
Inny pracownik UEP530 dnitaktak

* Przed upływem pierwotnego terminu zwrotu: samodzielnie po zalogowaniu się na swoje konto czytelnika - ze strony domowej Biblioteki, najwcześniej na 7 dni przed upływem pierwotnego terminu zwrotu, lub osobiście w Wypożyczalni. Dopuszczalne jest maksymalnie 10-krotne przedłużenie, każde po 30 dni pod warunkiem, że książka nie została zarezerwowana przez innego użytkownika.

** Dopuszczalne jest maksymalnie 10-krotne przedłużenie, każde po 30 dni pod warunkiem, że książka nie została zarezerwowana przez innego użytkownika.


Po wykorzystaniu limitu wypożyczeń można książki zamawiać i rezerwować, ale wypożycza się następne w ramach limitu, po zwrocie wcześniej wypożyczonych.

Użytkownik ponosi całkowitą odpowiedzialność za terminowy zwrot książek. Jest zobowiązany do samodzielnego sprawdzania i kontrolowania stanu swojego konta czytelnika.

Elektroniczny system biblioteczny wysyła e-mailem na podany przez użytkownika adres przypomnienia o zbliżającym się terminie zwrotu (3 dni przed terminem).

Za nieterminowy zwrot wypożyczonych książek naliczane są przez system opłaty (za każdą dobę od tomu).