Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności Jak wyłączyć cookies? Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Wypożyczanie książek z Czytelni KsiążekBiblioteka Główna umożliwia wypożyczanie na zewnątrz publikacji udostępnianych w Czytelni Książek.

Z usługi tej mogą korzystać pracownicy i doktoranci UEP, zapisani do Wypożyczalni i posiadający aktywne konto czytelnika.

Wypożyczane są tylko pozycje wydane po 1950 roku z następujących kolekcji:

Nazwa kolekcjiSymbol przy sygnaturze
Czytelnia Książek: Księgozbiór podstawowy (obejmujący książki w wolnym dostępie i magazynach)
Czytelnia Książek : Księgozbiór TowaroznawczyT
Czytelnia Książek : Księgozbiór Gospodarka TurystycznaGT, GT2
Czytelnia Książek : Księgozbiór MBA fMBA f
Czytelnia Książek : Multimedia - KsiążkiMm
Czytelnia Książek : Księgozbiór profesorskiP

Wypożyczyć książkę z Czytelni Książek można po wcześniejszym zamówieniu lub rezerwacji (jeśli książka jest już wypożyczona).

W katalogu online BG UEP przy egzemplarzach książek, które mogą być zamawiane lub rezerwowane znajduje się przycisk "Zamów/Zarezerwuj."Po kliknięciu na przycisk "Zamów/Zarezerwuj" system poprosi o zalogowanie się na swoje konto (o ile użytkownik nie zrobił tego wcześniej) i potwierdzenie zamówienia lub rezerwacji.

Zamówić można publikację, gdy jest na miejscu i ma status: dostępny.

Zarezerwować można publikację, gdy jest wypożyczona z Czytelni przez innego użytkownika (ma status: wypożyczony lub wypożyczony przez pracownika UEP).

Wszystkie wypożyczenia realizowane są w następnym dniu po złożeniu zamówienia.

Zamówione pozycje należy odbierać i zwracać w Wypożyczalni. Dowodem wypożyczenia książki jest jej zarejestrowanie w elektronicznym systemie wypożyczeń na koncie czytelnika.

Przygotowana do odbioru książka oczekuje na użytkownika 3 dni w Wypożyczalni. Po tym czasie jest zwracana do Czytelni Książek.


Doktoranci UEP - zasady wypożyczeń z Czytelni Książek
Ilość wypożyczeńOkres wypożyczeńMożliwość przedłużenia terminu zwrotu
elektronicznieosobiście
530 dninienie

Po wykorzystaniu limitu wypożyczeń można książki zamawiać i rezerwować, ale wypożycza się następne w ramach limitu, po zwrocie wcześniej wypożyczonych.

Użytkownik ponosi całkowitą odpowiedzialność za terminowy zwrot książek. Jest zobowiązany do samodzielnego sprawdzania i kontrolowania stanu swojego konta czytelnika.

Elektroniczny system biblioteczny wysyła e-mailem na podany przez użytkownika adres przypomnienia o zbliżającym się terminie zwrotu (3 dni przed terminem).

Za nieterminowy zwrot wypożyczonych książek naliczane są przez system opłaty (za każdą dobę od tomu).