Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności Jak wyłączyć cookies? Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Laptopy i Internet bezprzewodowy


Użytkownicy mogą korzystać na terenie Czytelni Książek z własnych komputerów (laptopów).

Własny sprzęt komputerowy można podłączyć do Internetu (do sieci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu) w boksach (kabinach pracy indywidualnej).

Na terenie czytelni działa także sieć bezprzewodowa (WiFi - UE_Hotspot, UE_Hotspot_SEC, Eduroam) zarządzana przez Centrum Informatyki UEP.


Z sieci bezprzewodowej mogą korzystać:

pracownicy, doktoranci i studenci UEP oraz innych uczelni wyższych, osoby przygotowujące na UEP rozprawy doktorskie i inne prace na stopnie i tytuły naukowe, słuchacze studiów podyplomowych UEP, jak również emerytowani pracownicy UEP i uczniowie klas akademickich oraz pracownicy instytucji, które zawarły z UEP umowę o współpracy.

Aby zalogować się do WiFi należy wpisać:
- pracownicy, doktoranci i studenci UEP - Numer Identyfikacyjny Użytkownika (NIU) oraz hasło używane w systemie e-Dziekanat lub e-Kadry,
- pozostali uprawnieni użytkownicy - dane do autoryzacji uzyskane po okazaniu dokumentu tożsamości u bibliotekarzy dyżurujących w Czytelni Książek.


Z sieci Eduroam mogą korzystać także pracownicy i studenci obcych instytucji będących abonentem usługi EDUROAM


Więcej informacji o sieci bezprzewodowej UEP oraz instrukcje konfiguracji i logowania na stronie Centrum Informatyki UEP.


Uwaga!

Na terenie Biblioteki należy zachować ciszę. Dźwięk może być odbierany tylko przez podłączenie do komputera własnych słuchawek.